Síla muže, jemnost ženy

…když se propojí tak brány srdce otevřeny začnou být.

To je závěrečná věta mé momentálně poslední písně, která vznikla na začátku října na Hvaru. Tam se konal kruh propojení mužů a žen, který vedla Katarina Wolfica Vlková a Radoslav Nusios.  Muži a ženy tam procházeli krásným rituálem, kdy si navzájem projevovali úctu.

I když jsem se kruhu neúčastnila, byla jsem mu velmi blízko a nasála jsem celou tu nádhernou atmosféru, která tam panovala. A díky tomu mohla skrze mne přijít tahle nádherná píseň Síla muže, jemnost ženy.

Velkou část atmosféry na Hvaru jsem si přivezla i domů a obohatila tím náš dosavadní vztah s mým manželem. Úcta k muži a jeho přijetí TEĎ a TADY takového, jaký je, pro mě dostalo úplně nový rozměr. Naše spolužití to velmi posunulo, víc poslouchám, méně soudím a hodnotím, nesnažím se měnit a prostě přijímám.

Když jsem píseň psala, netušila jsem, jak moc mne vlastně zasáhne a jaký má přesah. Došlo mi to až když jsme se chystali jet hrát na svatbu dvou krásných lidí Jany a Michala. 

A tak mne napadlo, že by to mohla být – mimojiné –  i píseň svatební….Vytiskla jsem texty a na svatbě je rozdala. Ženicha a nevěstu organizátorka svatby na chvíli „odtáhla“, my vyzvali svatebčany – a ti si, po chvíli jemného přemlouvání, vzali texty a proběhla rychlovýuka písně:-)

Myslím, že jako svatební dar je tohle prostě naprostá nádhera. Dostat takový zážitek. Vidět zpívat pohromadě rodinu, přátele…o úctě, přijetí a lásce mezi mužem a ženou…nechat si písní požehnat…

Díky za to, že jste do toho šli s námi, milí svatebčané. A novomanželům přejeme na jejich společné cestě úctu a lásku jeden k druhému.

Marie a její PMS:)
…A jak to vypadalo můžeš vidět tu: (za záznam děkuji Jiřímu Hospodkovi)