Marie - písničkářka

Nechávám se inspirovat životem a emocemi. Má hudba je jako cesta, která vás zavede do různých emocionálních krajů.
Skládám a hraji písně, které oslovují srdce a vyprávějí příběhy, které zná každý z nás. Jednoduché melodie a silné texty  odkrývají pravdy
a podněcují k zamyšlení. Každý můj koncert či recitál je jako setkání s přáteli, kteří vás pochopí a podpoří, ať už jste na vrcholu nebo v údolí.
Vystupuji v několika formách. Sama – jako písničkářka, nebo mne v různých formacích doprovází pánové z kapely KDO JSME MY.
Jsou to vášniví hudebníci, kteří věří, že hudba má moc měnit svět, a to je to, co nás jako celek dělá tak výjimečnými – což dokazují ocenění získaná v uplynulém roce – jsme držitelé PORTY 2023, ZLATÉ ČESKÉ 12 Českého Rozhlasu či absolutní vítězové ŠANCE MUZIKUS.
A tak se podívejte na ROZPIS KONCERTŮ a přijďte se přesvědčit sami, zda jsou výše uvedená slova pravdivá. Těším se na vás já i kluci z kapely.

& Kdo Jsme My

Pavel Tilšar - basa a rytmika

Pavel je multiinstrumentalista, který ovládá rukama basovou kytaru a nohama „okleštěné“ bicí. Jeho hravé basové linky a rytmická hra nohou dodávají hudbě energii a groove. Jejich společná práce s Marií vytváří základní rytmickou strukturu pro celou skladbu.
V „nekapelním“ životě jsou manželé, a tak se na podiu často dozvíte zajímavosti „ze zákulisí“, většinou ve velmi vtipné formě.
Zároveň je to milovník řízení. Díky němu je Marie na koncertě vždy bezpečně a včas. 

Pavel je  klidný a vyrovnaný člověk, který svoji „práci v kapele“  bere vážně a vždy se snaží přinést do písní svou jedinečnou energii. Jeho přístup k hudbě je založen na spolupráci a harmonii s ostatními členy kapely, což vytváří nezapomenutelné hudební zážitky pro publikum, stejně jako dříve například v kapelách FajnBeat či HDP.

 

Martin Penič - whistle, saxofony

Martin a jeho hravé flétny, whistle a saxofony přidávají do Mariiných písní nové barvy a dynamiku. Taky je styčný důstojník pro neverbální komunikaci s publikem –  protože jeho  úsměv rozjasní každou místnost. Je to zakládající člen kapely, který se vždy snaží přispět k vytvoření nezapomenutelných hudebních zážitků pro své posluchače.

Martin má bohatou hudební minulost, která zahrnuje účinkování v několika kapelách.
V kapele The Chancers se podílel na tvorbě dynamických melodií a vystoupeních plných energie. S kapelou Shannon prozkoumával zákonitosti irské hudby a posouval hranice své kreativity a hru na whistle. Ve skupině Uširváč přinášel své tóny na saxofony a přispíval k vytváření unikátního zvuku kapely. Tyto zkušenosti mu pomohly vybudovat si silný hudební základ a připravit se na další fázi své hudební kariéry jako člen kapely „Kdo jsme my“.

Mcí Mocík - bicí

Mcí Mocík, host kapely na „velká pódia“, přináší nejen precizní hru na bicí, ale také svůj unikátní hlas a smysl pro humor, který skvěle ladí s atmosférou kapely. Jeho spontánní vokální vsuvky a zábavné poznámky na pódiu dodávají koncertům „Marie Tilšarová a Kdo jsme my“ další rozměr a zábavu. 

Angažuje se v různých hudebních projektech. Vedle své účasti v kapele „Kdo jsme my“ také spolupracuje s dalšími hudebníky, včetně Davida Hlaváče v projektu Střídmí klusáci v kulisách višní. Jeho schopnost přizpůsobit se různým hudebním stylům a spolupracovat s různými umělci ho činí ceněným a vyhledávaným hudebníkem ve svém oboru. Jeho zkušenosti z tak rozmanitých hudebních projektů mu pomáhají neustále se rozvíjet a přinášet do hudby nové nápady a inspirace.

Diskografie

POŠLI TO DÁL (2024)

Třetí album představuje novou fázi v evoluci kapely. Texty jsou plné naděje a inspirace, zatímco hudba pulzuje energií a optimismem. „Pošli to dál“ je poselstvím laskavosti a solidarity, které Marie šíří do světa prostřednictvím své hudby.

DOMŮ (2022)

Druhé album je hlubokým ponořením do nitra Marie a celé kapely. Texty se dotýkají osobních témat a emocí, zatímco hudba odráží zralost a uměleckou vyspělost skupiny. „Domů“ je jako cesta k sobě samému, na kterou vás Marie zve s otevřeným srdcem.

PUSŤ TO PO VODĚ (2021)

První album bylo úplně prvním krokem Marie na hudební scéně. Toto album přináší osvěžující směsici melodií a textů, které oslovují posluchače svou autentičností a emotivní silou. „Pusť to po vodě“ je jako jízda na vlnách hudby, která vás unáší do nových hudebních horizontů.